Granica na łopatkach

• autor: gorset84, 2016-05-29 19:29

LUKS Czermna wysoko wygrał z Granicą Tłumaczów 5:1. Czermna tym samym nie zwalnia tempa w walce o 4. miejsce. Mimo licznych osłabień kadrowych, kolejny mecz z rzędu strzelili pięć goli podobnie jak w Bożkowie Huraganowi. Bramki dla LUKS-u zdobyli: Marcin Mierzwa (dwie), Karol Stępień, Dawid Drzewiecki oraz Przemysław Wiejkut.

ZAPRASZAMY DO GALERII Z MECZU !!!

luks-granica-20-kolejka-29-05-2016--6453306.jpg luks-granica-20-kolejka-29-05-2016--6453307.jpg luks-granica-20-kolejka-29-05-2016--6453308.jpg

Mimo ubytków podstawowych zawodników Bartosza Pieli, Wiesława Bodo i Dawida Maszczaka, kadra LUKS-u Czermna na spotkanie z Granicą Tłumaczów wyglądała całkiem nieźle. Po kontuzji wrócił Paweł Szaliński a po ubiegłotygodniowej absencji zagrał Przemysław Wiejkut. Na ławce rezerwowych zasiadło tym razem trzech zawodników: Radosław Wiejkut, Piotr Dubaniewicz oraz Paweł Głuchowski.

Czermna  bardzo niemrawo weszła w mecz. Brakowało pomysłu na grę i agresywności. Jednak to właśnie LUKS miał początkowo lepsze sytuacje do otworzenia wyniku. Piłka po dobrych strzałach Łukasza Bazeli i Marcina Mierzwy padała łupem bramkarza z Tłumaczowa. Ku niezadowoleniu kibiców z Czermnej to jednak Granica pierwsza wyszła na prowadzenie. Kapitalny strzał z 25. metrów oddał zawodnik gości po czym piłka trafiła w samo okienko bramki Wojciecha Jesionowskiego. Podrażnieni takim obrotem sprawy goście zaczęli atakować ze zdwojoną siłą. Wyrównać udało się dopiero w 35. min. meczu. Wtedy to kapitalnym prostopadłym zagraniem do Dawida Drzewieckiego popisał się Przemysław Sumisz, a ten pierwszy umieścił piłkę w siatce. Bohater tej akcji błysnął jeszcze raz w samej końcówce pierwszej połowy. Zagrał on piłkę w pole bramkowe a tam snajper Czermnej Przemysław Wiejkut dokładając nogę dał swojej drużynie prowadzenie. Mimo pewnych kłopotów pierwszą część meczu wygrała Czermna 2:1.

W drugiej odsłonie meczu LUKS pokazał rywalom kto jest gospodarzem. Już kilka minut po rozpoczęciu gry czermnianie podwyższyli prowadzenie. Faulowanym zawodnikiem w bocznej strefie boiska był Tadeusz Śledź. Do rzutu wolnego podszedł Marcin Mierzwa i ... zdobył kapitalną bramkę! Piłka po jego mierzonym strzale wylądowała w samym okienku! Czermna chyba za wcześniej uwierzyła w sukces ponieważ zaczęła grać bardzo nonszalancko. Granica próbowała to wykorzystać ale nie potrafiła zaskoczyć dobrze dysponowanego tego dnia bramkarza Czermnej - Wojciecha Jesionowskiego. LUKS dał się gościom wyszaleć i rozpoczął kolejny etap ich destrukcji. W 70. min. spotkania kibice zgromadzeni na boisku w Czermnej mogli tylko oklaskiwać akcję przeprowadzona przez swoich pupili! Kontrę kapitalnym zagraniem rozpoczął Przemysław Wiejkut uruchomiając na prawym skrzydle Daniela Jagiełłę, który podał do Marcina Mierzwy. Najlepszy strzelec gospodarzy zachował się jak rutyniarz dzięki czemu jego zespół prowadził już 4:1. Ale to nie był koniec! W 80. min. Karol Stępień w zamieszaniu podbramkowym zdobył piątego gola, podsumowując swoją zwyżkę formy w ostatnich tygodniach.  Po świetnej drugiej połowie LUKS Czermna wygrał ostatecznie z Granicą Tłumaczów 5:1.

Trzy punkty zdobyte na własnym terenie z Tłumaczowem na pewno cieszą ale tak na prawdę były one priorytetem Czermnej. Celem jest czwarte miejsce więc wszystkie ostanie mecze trzeba wygrywać i nie oglądać się na rywali. W dzisiejszym spotkaniu mimo dużych ubytków w składzie LUKS zagrał na miarę oczekiwań choć długo kazał czekać na swój "styl". Bohaterami spotkania bez wątpienia zostali Marcin Mierzwa oraz Dawid Drzewiecki.

LUKS CZERMNA  -  GRANICA TŁUMACZÓW  5:1(2:1)

0:1       Gol Granica  15.min.

1:1   Dawid Drzewiecki 35. min. (asysta Przemysław Sumisz)

2:1   Przemysław Wiejkut 45. min. (asysta Dawid Drzewiecki)

3:1   Marcin Mierzwa 51. min. (rzut wolny)

4:1   Marcin Mierzwa  70. min. (asysta Daniel Jagiełło)

5:1   Karol Stępień 80. min.

SKŁAD I USTAWIENIE LUKS-u CZERMNA(LINK)