statystyki szczegółowe

Aktualności

Odczarowali własne boisko

• autor: gorset84, 2017-08-20 20:25

W rozegranym w ramach pierwszej kolejki sezonu 2017/2018 meczu, LUKS Czermna wygrał 3:2 z Zamkiem II Gorzanów. Spotkanie stało na wysokim poziomie szczególnie w pierwszej połowie lecz zwycięstwo gospodarze zapewnili sobie dopiero w drugiej odsłonie. Bramki dla LUKS-u strzelali: Karol Stępień, Jacek Olszowy i nowy zawodnik Jacek Muła.

Dla Czermnej było to pierwsze zwycięstwo (nie licząc dwóch walkowerów) na własnym boisku od ... 28.05.2016r !

ZAPRASZAMY DO GALERII Z MECZU(link)

Kadra LUKS-u Czermna na spotkanie z Zamkiem II Gorzanów została wzmocniona wypożyczonym z Szalejewa  Jackiem Mułą, którego przy okazji serdecznie witamy i życzymy sukcesów. Zabrakło m.in. nie zgłoszonych do rozgrywek Łukasza Otermana i Wiesława Bodo.

Pierwsza połowa stała na bardzo dobrym poziomie. Początkowo LUKS miał wyraźną przewagę w posiadaniu piłki i w sytuacjach bramkowych, jednak strzały Daniela Jagiełły , Jacka Muły czy też Łukasza Bazeli były albo minimalnie niecelne albo kapitalnie bronił golkiper gości. W 17. min. niewykorzystane sytuacje się zemściły ponieważ Gorzanów po szybkim kontrataku wyszedł na prowadzenie. Czermna podrażniona takim obrotem sprawy odpowiedziała już kilka chwil później. Po składnej akcji duetu Jacek Muła-Karol Stępień ten drugi zdobył wyrównującą bramkę.  Niestety w 28.min. Zamek wykorzystał fatalną stratę piłki czermnian i ponownie wyszedł na prowadzenie. Był to drugi celny strzał gości i drugi gol! LUKS dalej grał lepiej ale ciągle musiał odrabiać straty. W sytuacjach podbramkowych brakowało przysłowiowej kropki nad "i". Wysiłki gospodarzy zostały nagrodzone w 40. min. kiedy to Jacek Olszowy stanął oko w oko z bramkarzem Gorzanowa i plasowanym strzałem wyrównał wynik spotkania. Po pierwszej połowie LUKS remisował z Zamkiem 2:2.

Druga część spotkania stała na o wiele słabszym poziomie niż pierwsza. Składnych akcji było jak na lekarstwo, ponieważ oba zespoły straciły mnóstwo sił na dobrą grę w pierwszej odsłonie.  Tak więc głównym wykładnikiem był chaos. LUKS mimo słabszej gry miał swoje okazje do strzelenia gola bo m.in Jacek Muła trafił piłką w słupek. W 85. min. ten sam zawodnik był już bardziej skuteczny. Dostał on świetną piłkę z głębi pola i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył dla swojej nowej drużyny zwycięskiego gola. Po emocjonującym spotkaniu LUKS Czermna wygrał z Zamkiem II Gorzanów 3:2.

Zasłużone zwycięstwo LUKS-u Czermna, ponieważ z przekroju spotkania był zespołem lepszym. Brakowało przede wszystkim celności lecz to początek sezonu i jest to nieuniknione. Świetnie z kibicami na Czermnej przywitał się Jacek Muła zaliczając asystę i strzelając zwycięską bramkę. Oby tak dalej.

LUKS CZERMNA  - ZAMEK II GORZANÓW  3:2  (2:2)