Wygrana na powitanie wiosny

• autor: gorset84, 2018-04-08 20:41

Zawodnicy LUKS-u, najlepiej jak mogli przywitali się z kudowską publicznością po przerwie zimowej. Po dobrym meczu pokonali 4:2 Igliczną Wilkanów mimo braku sędziów. Czermna po raz pierwszy zaprezentowała się w nowych strojach ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Kłodzku, które okazały się szczęśliwe. Bramki dla LUKS-u strzelili w kolejności: Damian Bortnik, Jacek Olszowy, Septimiu Claudiu oraz po pięcioletniej przerwie Tomasz Mikołajczyk.Na uwagę zasługuje przede wszystkim trzecia bramka, którą można śmiało określić mianem "stadiony świata"!

ZAPRASZAMY DO GALERII (link)

luks-wilkanow-15-kolejka-08-04-2018--6706893.jpg luks-wilkanow-15-kolejka-08-04-2018--6706894.jpg luks-wilkanow-15-kolejka-08-04-2018--6706895.jpg

Do pierwszego wiosennego meczu LUKS Czermna przystąpił w nieco innym zestawieniu niż w listopadowym starciu z Trojanem. Podstawowymi zmianami były debiuty: w bramce Kamila Żygadły, w pomocy Septimiu Claudiu oraz Tomasza Mikołajczyka w ataku. Na ławce zasiedli m.in  nowi zawodnicy: Marcin Staruch, Grzegorz Haręźlak, Kacper Rybitwa oraz dotychczasowy podstawowy  bramkarz Dawid Maszczak. Ze względu na strajk sędziów spotkanie prowadzili arbitrzy "klubowi" czyli osoby wyznaczone przez kapitanów obu drużyn. Sędzią głównym został wybrany były zawodnik Czermnej Grzegorz Bohuń.

Obie drużyny mecz zaczęły bardzo chaotycznie co było spowodowane małą ilością treningów na naturalnej nawierzchni. Jednak to Igliczna szybciej dostosowała się do warunków i w 7 min. piłka po strzale zza pola karnego wylądowała w bramce czermnian. LUKS szukał "swojej" gry i znalazł ją po kwadransie spotkania. Piłka już nie sprawiała tylu problemów i przy rozegraniu było więcej dokładności. W 22. min. składniejsza gra Czermnej dała efekt w postaci wyrównania. Strzałem głową bramkarza Iglicznej pokonał Damian Bortnik. Chwilę później ten sam zawodnik mógł trafić ponownie ale na przeszkodzie stanęła poprzeczka.  Jeszcze przed przerwą gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie. Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcina Mierzwy do bramki  głową skierował Jacek Olszowy, dla którego był to już szósty ligowy gol!

Na drugą część spotkania LUKS wyszedł z dwoma roszadami w składzie. Kamila Żygadłę w bramce zastąpił Dawid Maszczak a Daniela Jagiełłę w pomocy Grzegorz Haręźlak. W 51. min. kibice zobaczyli chyba gol sezonu w B klasie! Na strzał z woleja, z dwudziestu metrów zdecydował się debiutant Septimiu Claudiu a piłka wylądowała w okienku bramki Wilkanowa! Kapitalne przywitanie z czermnianśką publicznością. Po godzinie gry goście ograniczyli się do kontrataków. LUKS radził sobie z ich zapędami, dodatkowo stwarzając groźniejsze sytuacje przy akcjach ofensywnych. Czermna nie udokumentowała jednak swojej przewagi zdobyczą bramkową a na domiar złego po błędzie bramkarza gospodarzy Wilkanów zdobył kontaktową bramkę. Podrażnieni gospodarze nie kazali długo czekać na odpowiedź. Grzegorz Haręźlak wyłożył piłkę Tomaszowi Mikołajczykowi a ten strzelając do pustej bramki ustalił wynik zawodów. LUKS Czermna wygrał na inaugurację piłkarskiej wiosny z Igliczną Wilkanów 4:2.

W podsumowaniu spotkania należy zaznaczyć przede wszystkim bardzo dobrą postawę arbitrów pełniących rolę sędziów. Stanęli na wysokości zadania i chwała im za to. Oceniając postawę piłkarzy Czermnej to na pewno będzie ona trochę gorsza. Za dużo jest jeszcze przypadkowości a za mało automatyzmów. Także wykorzystywanie sytuacji pozostawia wiele do życzenia. Mimo tego trzy punkty są a mankamenty można poprawić w najbliższym czasie. Dziś zagrało sześciu debiutantów z których najbardziej wyróżnił się Septimiu Claudiu. Pozostali mają okazję się pokazać w kolejnych meczach.

LUKS CZERMNA - IGLICZNA WILKANÓW 4:2 (2:1)

0:1      Gol Wilkanów 7 min.

1:1  Damian Bortnik 22. min. (asysta Tomasz Mikołajczyk)

2:1  Jacek Olszowy 41. min. (asysta Marcin Mierzwa)

3:1  Septimiu Claudiu Molnar 51. min.(bez asysty)

3:2      Gol Wilkanów 82. min.

4:2  Tomasz Mikołajczyk 85. min. (asysta Grzegorz Haręźlak)