Idą jak szaleni!

• autor: luksczermna, 2018-09-23 20:26

Tego nikt się nie spodziewał. Lepszego startu w lidze nie można było sobie wymarzyć. LUKS pokonał WLKS 3:0. Była to czwarta wygrana z rzędu! Pozycja lidera jest w tym momencie zasłużona i niepodważalna. Czermnianie grają i wygrywają. Tym razem bohaterem meczu został Mateusz Gnojnicki, który ustrzelił hattrick. Cieszy wysoko wygrała Czermnej, ponieważ mimo zaciętego i wyrównanego spotkania wygrała tak okazale.

ZAPRASZAMY DO GALERII (link)

Kadra LUKS-u Czermna na spotkanie 4. kolejki z Wambierzycami została wzmocniona Łukaszem Bazelą oraz Łukaszem Otermanem, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Zabrakło przede wszystkim Michała Puka.

LUKS od początku próbował narzucić swój styl gry ale operowanie piłką nieco lepiej wychodziło gościom. Czermna miała kłopoty przede wszystkim z górnymi piłkami ponieważ rośli zawodnicy z Wambierzyc utrudniali taka grę jak tylko mogli. Po kwadransie spotkania Czermna jednak objęła prowadzenie! Fatalne nieporozumienie obrońcy z bramkarzem gości skrzętnie wykorzystał Mateusz Gnojnicki pakując piłkę do siatki. Gospodarze mieli kolejne szanse do podwyższenia prowadzenia, lecz ani Jędrzej Śliwa ani Tomasz Mikołajczyk nie potrafili wykorzystać dobrych sytuacji. Do przerwy LUKS wygrywał z WLKS-em 1:0.

Druga część gry toczyła się podobnie jak pierwsza z ta jednak różnicą, że LUKS ograniczał do minimum grę górnymi piłkami. Przynosiło to efekty przede wszystkim w mniejszej ilości strat, lecz sama gra nie była idealna bo brakowało wykończenia. Można nawet stwierdzić że LUKS się męczył...ale nie przez świetną grę gości tylko przez swoja nieporadność. Gdy Wambierzyce powoli opadały z sił Czermna wyprowadziła drugi cios. Do dośrodkowanej piłki przez Tadeusza Śledzia popadł Mateusz Gnojnicki i strzałem głową dał swojej drużynie więcej spokoju w kwestii wyniku. Podłamany WLKS już nie podjął walki a czermnianie dostali wiatr w żagle. Na bramkę gości sunął atak za atakiem. Kropkę nad "i" udało się postawić w ostatniej minucie meczu kiedy to po akcji Kacpra Rybitwy, snajper Czermnej Mateusz Gnojnicki strzelił swojego trzeciego gola. LUKS Czermna wygrał z Wambierzycami 3:0 umacniając się na fotelu lidera. Po dzisiejszych trzech bramkach także Mateusz Gnojnicki jest na czele strzelców z 8 golami. Brawo!

LUKS CZERMNA - WLKS WAMBIERZYCE 3:0 (1:0)

1:0  Mateusz Gnojnicki 15 min. (bez asysty)

2:0  Mateusz Gnojnicki 75. min. (asysta Tadeusz Śledź)

3:0  Mateusz Gnojnicki 90. min. (bez asysty)