statystyki szczegółowe

Aktualności

Hutnik na łopatkach

• autor: gorset84, 2018-10-07 19:30

Kolejny świetny mecz i kolejny świetny wynik! LUKS Czermna w pokonanym polu zostawił Hutnika Szczytna wygrywając pewnie 4:0. Zwycięstwo ani przez chwilę nie podlegało dyskusji mimo kilku ubytków w składzie i biorąc pod uwagę renomę rywala. Kapitalny mecz zanotował strzelec wszystkich czterech bramek Mateusz Gnojnicki.

ZAPRASZAMY DO GALERII(link)

Do spotkania 6. kolejki z Hutnikiem Szczytna,  LUKS Czermna przystąpił mocno osłabiony. Zabrakło przede wszystkim Septimiu Molnara, Łukasza Otermana, Dawida Maszczaka czy też Jacka Olszowego. Po raz pierwszy w tym sezonie w podstawowym składzie zagrał Daniel Jagiełło, któremu w środku pola partnerował Michał Puk. Tym razem mecz na ławce rozpoczął Łukasz Bazela, którego zastąpił Łukasz Bohuń.

Spotkanie rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem spowodowanym oczekiwaniem na sędziów.  Już w drugiej minucie zniecierpliwieni kibice zostali nagrodzeni przez swoich pupili. Piłkę po dalekim wykopie przez Kamila Żygadłę opanował Mateusz Gnojnicki i uderzeniem obok bramkarza otworzył wynik! Czermna od początku meczu wyglądała na lepiej dysponowaną i ustawioną od rywali. Swoją przewagę potwierdziła drugi raz w 26. min. Na mocny strzał z dystansu zdecydował się kapitan czermnian Marcin Mierzwa. Piłka odbiła się od poprzeczki po czym dobiegł do niej Mateusz Gnojnicki nie dając żadnych szans bramkarzowi Szczytnej na skuteczna interwencję. Tym samym zdobył  swojego drugiego gola w meczu ale to nie było wszystko na co było tego zawodnika dziś stać! Trzecia bramkę dołożył sześć minut potem, uderzając piłkę głową po mierzonym dośrodkowaniu Tadeusza Śledzia. Był to klasyczny hat-trick (trzy gole w jednej połowie). Po pierwszej odsłonie spotkania LUKS pewnie wygrywał z Hutnikiem 3:0.

W drugiej części Czermnej grało się już łatwiej mając zapas trzech bramek. Jednak Hutnik opanował swoja grę i spotkanie się wyrównało. Dziesięć minut po rozpoczęciu gry zawodnik gości otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Czermna wykorzystała przewagę liczebną w 61. min.  Lewą flanką na solową akcje zdecydował się były piłkarz Hutnika Jędrzej Śliwa. W ostatniej fazie podał do lepiej ustawionego Mateusza Gnojnickiego a ten z odrobiną szczęścia strzelił swoją czwartą bramkę! Snajper Czermnej po raz kolejny potwierdził swoja wartość! Licznie zgromadzeni kibice mieli powody do zadowolenia a nawet do euforii! LUKS grał jak nut lecz na więcej goli już nie pozwolili zawodnicy ze Szczytnej. Po świetnym meczu LUKS Czermna wygrał z Hutnikiem 4:0 po koncercie Mateusza Gnojnickiego.

LUKS tym meczem potwierdził swoja wysoką formę. To spotkanie było prawdziwą weryfikacją umiejętności piłkarskich czermnian. Sprawdzian wypadł na "5". Cieszy kolejny mecz z silnym rywalem wygrany wysoko oraz na "zero z tyłu".  Dużym plusem byli dzisiejszy zmiennicy podstawowych zawodników. Potwierdzili, że można na nich liczyć w każdym momencie. Czermna w następnej kolejce ma przymusową pauzę. Do gry wracamy już 21 października w meczu z Orłem Mąkolno.

LUKS CZERMNA  -  HUTNIK SZCZYTNA  4:0 (3:0)